Ön Başvuru Formu

Montessori Eğitimi

Montessori Eğitimi Sertifikası

Montessori Eğitimi Sertifikaları

Pedagog olan İtalyan bir kadın doktor tarafından ortaya atılan eğitim sistemi montessori adını almaktadır. Çoğu ana sınıfı veya anaokulları da çocukların gelişimi açısından bu eğitim kurallarına uygun olarak hareket etmektedir. Bizim okulumuzda bu okullar arasında sayılabilir.

Montessori Eğitimini Nasıl Uygulamaktayız?

Montessori çocuğun ilgi alanlarına uygun olarak hareket edilmesini ve bu doğrultuda ilerlenmesini iddia eden bir eğitim türüdür. Bizde kurumumuzda bu doğrultuda hareket etmekteyiz. Çocukların her birinin ilgi alanları ve gelişim seviyesi farklılık göstermektedir. Bu özellikleri göz önünde bulundurularak ona göre bir program hazırlayıp çocukları bu programa tabi tutmaktayız.

Montessori Eğitiminde Ailelerin Faktörü

Montessori eğitim aşamasında sadece çocuklara yönelik değil aynı zamanda aile okul ve çocuk gibi üçlü bir saç ayağı oluşturulmaya çalışmaktayız. Bu hedef doğrultusunda ilerlendiği takdirde çocukların verilen eğitime daha fazla geri dönüt verdiklerini ve daha başarılı bir iş çıkarıldığı gözlemlenmiştir. Bu açıdan dolayı velilerde bilgilendirilmekte ve bu eğitim sürecinde etkin rol oynamaları sağlanmaktadır. Bazı etkinliklere ailelerin de katılmasını sağlamaktayız. Burada ailelere verilen eğitimler sayesinde rehberlik edilerek ev hayatlarında ve çocuk odalarında da montessori eğitiminin yansıtılması istenilmektedir. Bu durum ile çocuğun hayatına bu eğitim sisteminin hakim olması hedeflenmektedir.

Tandem Akademinin Montessori Eğitimi

Tandem akademi olarak montessori eğitimi uygulanmaktadır. Montessori alanında kendini eğitmiş ve bu alanda uzman kişiler ile çalışmalar sağlanmaktadır. Aynı zamanda zaman zaman toplantılar düzenlenerek ailelere de çeşitli bilgiler empoze edilmektedir. Okulda kullanılan materyaller oldukça çeşitli olmak ile beraber çocukların dikkat ve ilgilerine cevap verecek niteliklerde seçilmektedir. Vermiş olduğumuz bu eğitim sayesinde çocuklar temel kavramların yanında sabretmeyi, bireyselleşmeyi, temizlik ve titizlik gibi birçok alana hitap eden çok yönlü bir kazanım sağlayacaktır.


E-BÜLTENE ABONE OL
Kampanyalardan ilk siz haberdar olun!