Ön Başvuru Formu

Doğum Koçluğu

Doğum Koçluğu Sertifikası

Doğum Koçluğu Sertifikaları

Son zamanlarda oldukça popüler olan ve yeni yeni türeyen doğum koçluğu aslında birçok farklı şekilde tanımlanmaktadır. Ancak kısa bir tanım ile anne adayı olan bireylerin gebelik süreçlerinde daha kolay yol almaları sağlamak amacıyla çalışmalar yapan kişiler doğum koçu olarak tanımlanabilir.

Doğum Koçu Ne Yapar?

Gebelik, oldukça önemli bir konudur ve dikkat edilmesi gereken birçok farklı noktası vardır. Bu süreçte anne adayları çoğu zaman kafalarında oluşan sorulardan dolayı endişe duymaya ve tedirgin olmaya başlarlar. Bu süreç kimi insanlar için daha kolay geçerken, kimi insanlar için oldukça zorlu bir dönem haline gelebilir. Ve anne adayı, bu süreci tek başına atlatmak konusunda zorluk çeker. Doğum koçları ise tam da bu noktada devreye girer. Anne adayının daha rahat bir gebelik geçirmesi için ona yardım eder ve ona sorularını cevaplamak konusunda yardımcı olur. Doğum koçlarının bir anne için öneminin oldukça büyük olduğu bu noktada bizler de, annelere yardımcı olmak için en doğru yolları bulmaya çalışıyoruz.

Nasıl Doğum Koçu Olunur?

Doğum koçu olabilmek aslında sanıldığı kadar zor değildir. Bu mesleği yapmak isteyen kişilerin bazı özel kurslara girerek bu kurslardan başarılı sonuç alması yeterli olacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus vardır. Bunlardan ilki, doğum koçu olmayı isteyen bir kişinin soğukkanlı ve sabırlı davranması gerektiğidir. Anne adayları gebelik süreçlerinde hormonal durumlardan ötürü çeşitli ruhsal bozukluklar yaşayacağından, doğum koçunun anneye karşı sabırlı ve soğukkanlı davranması önemlidir. Diğer bir yandan kurs sürecinde son derece dikkatli olması da başarılı olması için gereken koşullardan bazılarıdır.

Doğum Koçlarının Annelere Faydası

Doğum süreci ve doğum esnası yıllardır dilden dile dolanmaktadır. Bu nedenle halk ağzında doğru olmayan birçok yanlış da vardır. Anne adayları halk arasında doğum ile ilgili anlatılan bu tarz yanlış bilgilere alışık olduğundan, doğum esnasını gözünde çok yanlış bir noktaya getirebilir. Bu yanlışları düzeltebilmek ve anneyi endişelerinden kurtararak daha bilinçli bir hale gelmesine yardımcı olmak ise şüphesiz doğum koçunun amacı olacaktır.


E-BÜLTENE ABONE OL
Kampanyalardan ilk siz haberdar olun!