Ön Başvuru Formu

Kariyer Planlama

Kariyer Planlama

Bir kişinin meslek hayatı boyunca kariyerinde en üst seviyeye çıkabilmesi için gerekli olan uygulamalardan biri kariyer planlama olarak bilinmektedir. Tandem Akademi firması olarak kişinin kariyer planlamasını en iyi şekilde yaparak bütün bir iş hayatını etkileyecek olan adımları birlikte atmaktayız. Firmamızın alanında uzman insan kaynakları çalışanları ile birlikte bireyin kariyer hayatı boyunca atacağı adımları birlikte planlayarak sağlam temeller üzerine oturmuş bir düzenleme işlemi yapmaktayız. Kariyer planlama adımları temelde üç seçenek üzerinden işlemektedir.

Genel Bakış

Firmamız tarafından verilen kariyer planlama adımları esnasında kişinin ilk etapta kendi içindeki istek ve arzuları ön plana çıkmaktadır. 6 ay, 1 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık süreçler içerisinde kişinin kendini nerede görmek istediğine bağlı olarak genel bakış işlemi uygulanmakta ve kariyer planlaması bu şekilde başlamaktadır. Kişinin hangi konuma ne zaman ulaşmak istediği konusunda kararlı olması planlamanın en önemli adımlarından bir tanesidir.

Sektör Belirleme

Hangi firmaların ya da hangi işlerin önümüzdeki 10 yıllık süre içerisinde geleceğinin olduğu öngörebilmek kariyer planlaması içerisindeki önemli adımlardan biri olarak bilinmektedir. Sektör belirleme işlemi şuanda revaçta olmayan ancak daha sonrasında en popüler mesleklerden biri haline gelebilecek bir adım atma durumu olmakla birlikte kişinin bilgi ve becerisini, niteliklerini de ön planda tutması gerekir. Sektör belirleme adımı kariyer planlaması dahilinde alanında uzman olan çalışanlarımızdan destek alınarak yapılabilmektedir.

Güçlü ve Zayıf Yanları Belirleme

Kişinin kariyer yaşamı boyunca kendisi adına yapabileceği en önemli yatırım zayıf yanlarını en aza indirmek, güçlü yanlarını ise sürekli olarak arttırmak olacaktır. Bu nedenle kendi içinde neleri daha iyi yaptığının muhasebesini yapmak ve bunun sürekli olarak üzerine gitmek kariyerinde adım adım ilerlemesinin yolunu açar. Zayıf yanları geliştirmeye çalışmak ve bu konuda alanında uzman olan kişilerden seminer eğitimleri ile sertifikalar almak kariyer planlaması dahilinde kişinin eksikliklerinin giderilmesi anlamına gelir. Kariyer iş yaşamı boyunca kişinin kendi değerini belirlemesini sağlayan oldukça önemli bir unsurdur. Bu nedenle planlamasının sağlam temeller üzerine yapılmış olması gerekir.

kariyer

kariyer planlama

sertifika

E-BÜLTENE ABONE OL
Kampanyalardan ilk siz haberdar olun!