Ön Başvuru Formu

Güncel Bilgiler

Tıp Sekreterliği

Tıp Sekreterliği

Tıp sekreteri sağlık hizmeti veren sağlık kuruluşlarında sekreterlik işlerini yapan ve yöneten kişidir. Sağlıkta dönüşüm planıyla birlikte hastanelerde ve özel muayenelerde farklı hizmet sektörleri açılmıştır. Her bölümün kendi işiyle uğraşması verimi arttırmış ve hizmet kalitesini yükseltmiştir. Tıp sekreteri hastanenin bütün bölümlerinde ve yataklı tedavi kurumlarda iş yapar. Hastayı karşılama ile başlayıp işlemlerini tamamlayıp gidene kadar olan süreci yönetir.

Tıp Sekreteri Ne İş Yapar?

Tıp sekreteri gelen hastaların karşılanması, randevu işlemlerinin yapılması, verilen randevuların bilgisayara kayıt edilmesi, hastanın tetkik sonuçlarının dosyasına işlenmesi, taburcu işlemlerinin yapılması için gerekli evrak işlerini takip etmek gibi birçok görevi vardır. Tıp sekreterliği sağlık çalışanları ile hasta arasında bilgi alış verişi sağlanmasında görev alır. Bu sayede işler daha düzenli ve çabuk yürür, herkes kendi işini yaptığı için hasta memnuniyeti artar. Tamdem akademi olarak verdiğimiz eğitimlerde hastane, hasta koşullarına ve tıbbi konulara adaptasyon eğitimine uygulamalı olarak yer veriyoruz.

Tıp Sekreteri Nasıl Olunur?

Tıp sekreteri olarak görev yapmak için belli başlı şartları taşımak gerekir. Lise veya üniversitelerin tıbbi sekreterlik bölümünden mezun olmak yeterlidir. Düz lise mezunu kişilerde gerekli programları tamamlayıp sertifika alarak bu işi yapabilirler. Tandem akademi olarak tıp sekreterliği eğitim programı sonucu sertifika veriyor ve sizlere Yen'i iş kapısı açıyoruz. Eğitimlerimiz hem uzaktan eğitim hem de uygulamalı eğitim şeklindedir. Eğitim programı sonucunda başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanır. İsteyen herkes bu sertifikayı alabilir, tek şart lise mezunu olmak yeterlidir. İş alanı çöm geniş bir bölümdür. Özel muayenehanelerde, özel hastanelerde, sağlık bakanlığına bağlı devlet hastanelerinde iş bulmak mümkündür.

Tıp Sekreterliği Eğitim Programında Neler Vardır_

Tıp sekreterliği eğitim programında belli başlı konular yer alır. Hasta giriş çıkış işlemleri ve dokümanları, hastane veya sağlık kuruluşunun evrak ve raporlama düzeni, tıbbi terimler, hastane veya sağlık kuruluşunun kullandığı program, iletişim gibi konularda eğitim düzenlenir. İletişim çok önemlidir. Hastayı karşılama, sorunu çözme, bilgi verme ve güler yüz gibi birçok konuda kendini geliştirmeli ve iletişimi devam ettirme kabiliyetine sahip olmalıdır.

tıp sekreterliğ

tıbbi sekreterlik

hasta kabul kursu

hasta kabul sertifikası

E-BÜLTENE ABONE OL
Kampanyalardan ilk siz haberdar olun!