Ön Başvuru Formu

Güncel Bilgiler

Tıbbi Sekreterler Nerelerde Çalışır?

Tıbbi Sekreterler Nerelerde Çalışır?

Tıbbi sekreterlik, tüm sağlık kuruluşlarında gerekli bilgileri, verileri toplayan ve gerektiğinde bu bilgiler ile işlem yapan kişilerin yaptığı bir meslektir. Bu mesleği yapan kişiler tıbbi sekreter olarak adlandırılır ve sağlık kuruluşları için çalışırlar. İşlerini bilgisayar aracılığı ile yürütür, tüm hastane verilerini bu bilgisayarlarda saklarlar. Alınması gereken randevular, hastaların tedavi gördüğü odalar, hastaneye giriş ve çıkış saatleri, hastane masraflarının ödeme durumları gibi hastaneye ait tüm verisel bilgileri tıbbi sekreterler kontrol altında tutarlar.

Nasıl Tıbbi Sekreter Olunur?

Tıbbi sekreter olmakiçin, bu bölümü kapsayan bir üniversiteyi bitirmiş olmak veya bu işin yapılabileceğine dair bir belgeye sahip olmak gerekir. Biz Tandem akademi olarak sizler için gerekli olan bu sertifikayı hazırlıyoruz ve sizlere meslek hayatınızda gerekli olacak bilgileri, sınavlar aracılığı ile sizlere öğretiyoruz. Sertifikamızı kullanarak iş başvuruları yapabilir ve sekreterlik konusunda bilginiz olduğunu kanıtlayabilirsiniz. Tandem Akademi’mize başvurarak, bizlerle iletişime geçebilir ve kısa süre içerisinde sertifika sahibi olabilirsiniz.

Tıbbi Sekreterde Aranan Özellikler

Tıbbi sekreter olabilmek için birkaç özelliğe sahip olmak gerekir. Kişiler ile kurulan iletişimlerin doğru olması, diksiyon bozukluklarının olmaması, samimi ve içten tavırlar sergilenmesi, pratik ve çözümleyici olunması gibi özellikler tıbbi sekreterlikte aranan özelliklerdir. Tandem akademi olarak, bize başvuran ve sertifikamızı almaya hak kazanan kişilerin ikili ilişkilerinin düzeldiğini görüyoruz.

Tıbbi Sekreter Maaşları Ne Kadardır?

Tıbbi sekreterler, ortalama düzeyde bir maaş alırlar. Alınan maaşların miktarları çalışılan yere göre değişiklik gösterir. Herhangi bir özel sağlık kuruluşunda çalışan tıbbi sekreterler, devlete ait bir kuruluşta çalışanlara göre daha düşük maaş alırlar. Devlete ait kuruluşlarda, belirlenen bazı ek ücretler vardır. Özel kuruluşlarda çalışmak için herhangi bir sınav gerekmez fakat devlete ait bir kuruluş için sınava girmek ve yeterli puanı almak gerekir. Her iki kuruluşta çalışan sekreterler, aynı işi yaparlar ve herhangi bir farklılık yoktur tek fark kurum farkıdır. Tandem akademi olarak her iki kurumda da çalışmak isteyen kişiler için eğitim ve sertifika veriyoruz. Akademimize başvurmak için sitemizden yardım alınabilir.

Tıbbi Sekreterlik

Tıbbi Sekreterlik Sertifikası

Hasta Kabul

Hasta Kabul Kursu

Sertifikalar

E-BÜLTENE ABONE OL
Kampanyalardan ilk siz haberdar olun!