Ön Başvuru Formu

Güncel Bilgiler

Spinning Eğitimi Nedir?

Spinning Eğitimi Nedir?

Tandem Akademi olarak Spinning eğitimini vermekteyiz. Peki, spinning eğitimi nedir? Bu eğitim son zamanlarda oldukça popüler olan müzik eşliğinde ve grup halinde bisiklet egzersizi yapmaktır. Bu eğitimin özel hocası bulunmaktadır. Hocamız tarafından yapılan bu egzersizlerde özellikle vücudun alt bedenini çalıştırmak ve buna egzersize bağlı olarak kalp solunum direncini artırmaktır. Hocalarımız tarafından egzersiz seviyeleri kişilere göre ayarlanır. Bu popüler olan spor, özellikle bisiklet ve doğa yürüyüşüne sevenler için ve ayrıca kilo vermek isteyenler için çok etkili bir spordur. Egzersizlerde öncelikle teknik hareket gerekmez ama egzersiz eklemleri asla zorlamaz. Yani bu sporu herkes yapabilir.

Spinning Egzersizi Zor Bir Egzersiz Midir?

Spinning egzersizi veya sporu müzik eşliğinde belirli ritim hareketleriyle egzersiz yaparak gerçekleştirilir. Kalp atışlarınızın hızlandığı zaman sprint sporunda dinlenme aşamaları tamamlandıktan sonra tekrar hocalarımız tarafından bu spor dönüşümlü olarak tekrarlanır. Tandem Akademi olarak bu sporda gerçek bisiklet parkuru, egzersiz tırmanışlar ve düz yollardan oluşmaktadır. Yani bu spor dalında bu kadar iyi bir firmayız.

Neden Spinning Yapmak Gerekir?

Spinning sporunu yapmak özellikle hem zayıf kalmak hem de kalp damar sağlığı açısından faydalı bir egzersiz türüdür. Spinning egzersizleri sayesinde, kalbiniz güçlenir ve yapılan bu egzersiz formda kalmanızı sağlar. Egzersiz seviyeniz arttıkça, nefes alıp verme gücünüz fark edilir şekilde gelişir. Spinning, kısa sürede kilo vermenize yardımcı olur. Yani yaptığınız bu egzersiz sayesinde yüksek oranda kalori harcarsınız ve buda sizi zayıflatır. Bu spor özellikle kilo vermekle de kalmaz ayrıca eklemleri zorlamadan bedenin alt bölümünü, bacakların, kalçaların şekillenmesi içinde son derece etkilidir. Yani egzersiz seviyeniz ilerledikçe kaslarınız güçlenir vücut direnciniz artar.

Spinning Egzersizi İle Kilo Verilebilir Mi?

Yani kısacası spinning bütün yıl boyunca yapılması gereken bir spordur. Çünkü bu spor sayesinde hem formda kalırsınız hem de çok harika bir fiziğe sahip olursunuz. Özellikle de stres atmak, terlemek ve eğlenmek isteyenler için ideal bir egzersizdir. Eğer bu egzersizin etkisini görmek istiyorsanız haftada en az 3 defa yapmanız gerekmektedir. Çünkü çok kısa zamanda kilo verdiren bir egzersizdir. Özellikle de bu spor bacak, basen, kalça, göğüs ve sırt bölgelerindeki kasları çalıştırıyor ve bu bölgeleri incelterek daha formda bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor.

spinning eğitimi

spinning sertifikası

uzaktan eğitim

E-BÜLTENE ABONE OL
Kampanyalardan ilk siz haberdar olun!