Ön Başvuru Formu

Güncel Bilgiler

Hasta Kabul Sertifikası

Hasta Kabul Sertifikası

Sağlıkta yeniden dönüşüm ile ilgili farklı ve yeni adımlar atılmış görev tanımları yeniden yapılmıştır. Hastanelerde çalışan doktor ve hemşirenin iş yükü tıbbi sekreterlerin gelmesi ile hayli azalmıştır. Hastanın tüm evrak işlerinin yapıldığı hasta kabulden hasta taburcu olmasına kadar geçen süre zarfında hastane yazışmaları dahil bir çok işlemi kapsayan bir bölümdür. Hasta kabul sertifikası tüm sağlık kuruluşlarında çalışan veya çalışmayı düşünen kişilere verilen bir sertifika programıdır.

Hasta Kabul Sertifikası İle Nerede Çalışabilirim?

Ülkemiz sağlık sektöründe en fazla personel istihdam eden ülkelerden biridir. Özel hastanelere gidişin bu derece kolaylaştığı dönemde iş imkanı da artmıştır. Hasta kabul sertifikasına sahip bireyler hastaneler ve tüm sağlık kuruluşlarında hasta kabul, karşılama, hasta danışmanı ve tıp sekreteri olarak çalışma imkanına sahiptir. Ayrıca özel polikliniklerde çalışma imkanı vardır. Hastayı ilk karşılayan kişi olması nedeniyle iletişim becerilerine sahip mesleğinde profesyonel yaklaşımda bulunması işe girme imkanını arttıracaktır.

Hasta Kabul Sertifika Programı Nasıldır?

Eğitim programı milli eğitim bakanlığı tarafından hazırlanır. Eğitimde ki amaç eğitime katılan kişilere gerekli bilgi ve donanımı kazandırmaktır. Eğitim konuları basit tıbbi konular ve sekreterlik konularıdır. Sekreterlik hakkında bilgi, görev ve yetkileri, kurum içi ve kurum dışı yazışma teknikleri, arşivleme ve dosyalama, tıbbi terimler hakkında bilgi verilir. Eğitim sürecini başarı ile bitiren kişiler sertifika almaya hak kazanır. Bu sertifika için Tandem Akademi aracılığıyla iletişim kurum, sonuca ulaşabilirsiniz.

Eğitim genellikle uzaktan eğitim ile tamamlanır ve eğitim sonunda yapılan değerlendirme sınavını geçenler programı tamamlamış olur. Sertifika programına katılmak İçin kurumların belirlediği ücreti yatırmanız gerekir. Her kurumun belirlediği eğitim yöntemi ve fiyatları farklıdır. Ücreti peşin olarak yatırmanız ve eğitime o şekilde başlamanız gerekir. Eğitim programına herkes katılabilir. Sertifika almaya hak kazananların sertifikaları kargo ile adreslerine yollanır. Eğitim uzaktan eğitim olduğu İçin her ilden katılım mümkündür.

Hasta Kabul Sertifikası Eğitim Süresi Ne Kadardır?

Eğitim programının süresi 1 aydır. Genelde uzaktan eğitim ile tamamlanır. Her ilden başvuru yapılabilir. Uzaktan eğitim ile belli bir saat derslere katılma zorunluluğu vardır. Başarılı olabilmek için uzaktan eğitime katılıp sınavı başarı ile tamamlamak gerekir.

Hasta Kabul Sertifikası

E-BÜLTENE ABONE OL
Kampanyalardan ilk siz haberdar olun!